Stop-Tirane/Paguan legalizimin e shtepise me shume se detyrimi, Stop zgjidh hallin! (25 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Tirane/Paguan legalizimin e shtepise me shume se detyrimi, Stop zgjidh hallin! (25 shkurt 2020)

Qytetari Hysni Jaku, banor në rrugën “Siri Kodra” në Tiranë tregon, se në vitin 2010, i ka dalë fatura e legalizimit dhe ai nisi pagesat.Meqë nuk i kishte të gjitha paratë e nevojshme, shkoi në emigracion, por kur u kthye në 2018-ën i dhanë sërish fatura, duke mos marrë në konsideratë ato, që kishte paguar.Pas ndërhyrjes së gazetares së emisionit “Stop” në Agjensinë Shtetërore të Kadastrës, menjëherë u hartua relacioni dhe përllogaritja dhe qytetarit Hysni Jaku do t’i kthehen paratë e paguara tepër.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *