Stop – Stop & Shqiptaret per shqiptaret, apel per shtepi per Lindita Ndojen! (31 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Stop & Shqiptaret per shqiptaret, apel per shtepi per Lindita Ndojen! (31 tetor 2019)

Lindita Ndoja është nënë e 5 fëmijëve. Djalin e madh e ka cuar në Francë për azil, për t’u kuruar, pasi e ka të sëmurë. Tokën dhe shtëpinë ia ka falur dhe ndërtuar kisha. Pas 5 vjetësh vuajtje arritën të futen në shtëpi, por për fat të keq e gëzuan vetëm 8 muaj, pasi para një jave gjithcka iu shkrumbua. Kjo nënë jeton e vetme, pasi është divorcuar. Ajo mezi ia del të rrisë me sakrifica fëmijët e saj dhe sot ka mbetur sërish në mes të katër rrugëve. “Stop” dhe “Shqiptarët për shqiptarët” bëjnë thirrje, për të gjithë, që kanë mundësi, që të kontribuojnë për një shtëpi për Lindita Ndojën.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *