Stop/ solidaritet nder vite, per t’i ndryshuar jeten te pamundurve. – Stop
Të Gjitha

Stop/ solidaritet nder vite, per t’i ndryshuar jeten te pamundurve.

Në 31 dhjetor 2018 emisioni Stop transmetoi rastin e familjes Shira në Bulqizë. 5 anëtarët e saj jetonin në kushte të vështira ekonomike. Kryefamiljari Nexhmi Shira tregoi, se kishte 16 vjet, që jetonte në këtë gjendje. Për 5 mijë euro ai thotë, se nuk ka mundur të operojë këmbën, ndërkohë që vuan nga parkinsoni. Pas sensibilizimit në program, Emisioni “Stop”, sipërmarrësi Samir Mane dhe “Fundjavë ndryshe” i ndërtuan një shtëpi të re familjes Shira, duke i ndryshuar jetën përgjithmonë.Në 31 dhjetor 2017, emisioni “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” ishin në Zhelizhan, ku inaguruan shtëpinë e re të familjes Zaimi.Viti 2018 e gjeti këtë familje në shtëpi të re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *