Stop – Skandali me shkollen “Skenderbej”, shkarkohet drejtoresha e DAR, Byzyka! (05 shkurt 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Skandali me shkollen “Skenderbej”, shkarkohet drejtoresha e DAR, Byzyka! (05 shkurt 2019)

Mbrëmë emisioni “Stop” transmetoi rastin e shkollës së mesme jo publike Skënderbej, që ishte mbyllur në shtator 2016, po vijonte aktivitetin, duke dhënë edhe diploma me vulën e drejtorisë arsimore në Tiranë dhe Ministrisë së Arsimit. Kjo e fundit ka shkarkuar menjëherë nga detyra drejtoreshën a DAR Tirana, Arjola Byzyka. Madje mësohet, se është ngritur një grup pune brenda Ministrisë së Arsimit, për t’i shkuar deri në fund kësaj cështjeje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *