Stop – Skandalet e ZA Peshkopi/ Mesuesi ne Londer, por paguhet qe nga marsi! (09 Shtator 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Skandalet e ZA Peshkopi/ Mesuesi ne Londer, por paguhet qe nga marsi! (09 Shtator 2020)

Emisioni “Stop” është ndalur në Peshkopi për shumë probleme të raportuara, lidhur me ZA-në dhe Drejtoreshen e saj, Brikena Dani.Ajo është komanduar në këtë pozicion, edhe pse nuk plotëson kriteret, pasi është diplomuar për gjuhë-letërsi. Selami Kaza, kreu i Sindikatës së Arsimit Dibër, ngre shqetësimin e rreth 300 mësuesve të zonës, që u është ndërprerë kontrata e punës pa të drejtë.

Shkolla “Selim Aliu” prej kohesh ka mbetur pa drejtor, pasi Brikena Dani ka marrë ish drejtorin Mezin Shehu, si specialist në ZA. Një tjetër problem është shfaqur në shkollën e fshatit Selishtë, ku drejtori, Avni Delishi, është larguar për në Londër që në mars 2020 dhe ZA-ja as e ka zëvendësuar, duke e paguar gjatë gjithë kohës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *