Stop-Shqipëria me të rinj vegjetues.(09.07.2019) – Stop
KLIPET, POLITIKA ALLA “STOP”

Stop-Shqipëria me të rinj vegjetues.(09.07.2019)

.Sipas një studimi të Ministrisë së Financave, Shqipëria ka nivelin më të lartë të të rinjve vegjetues, në raport me Rajonin dhe Bashkimin Europian. Në BE 14 % e të rinjve nga 15 ne 29 vjeç nuk janë as në punë as në shkollë, por në Shqipëri kjo shifër është sa dyfishi, plot 28.6 për qind.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *