Stop – Shkolla profesionale “Karl Gega”, nxenesit pa bursa e pa ngrohje! (30 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shkolla profesionale “Karl Gega”, nxenesit pa bursa e pa ngrohje! (30 janar 2019)

Rreth një muaj më parë emisioni “Stop” transmetoi problematikën e mosmarrjes së bursave nga nxënësit e shkollës së mesme profesionale “Gjergj Canco”. E njejta problematikë ndodh edhe me nxënësit e shkollës “Karl Gega”.Nëndrejtoresha e shkollës, Orgesa Hoxha, thotë, se shkresa i ka vajtur ministrisë së linjës dhe bashkisë dhe tani cdo gjë është në dorën e këtyre institucioneve.Vec bursave që nuk jepen, në këtë shkollë nuk funksionon as sistemi i ngrohjes.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *