Stop-Rikthimi i Pajtime Fetahut dhe nje proteste e pazakonte e bluzave te bardha! (24 shtator 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Rikthimi i Pajtime Fetahut dhe nje proteste e pazakonte e bluzave te bardha! (24 shtator 2020)

Parlamenti u mblodh sot sërish në seancë plenare e si zakonisht nuk munguan debatet. Kryetari i Kuvendit Ruci përjashtoi deputetin e Ballit Kombtar Adriatik Alimadhi, pasi ky i fundit nuk lëshonte foltoren, duke folur jashtë rendit të ditës dhe duke lëshuar akuza për Partinë e Punës.Gjyqtarja Pajtime Fetahu ka shprehur ambicien për të drejtuar Gjykatën e Elbasanit. Stop ka treguar disa raste mitmarrjeje apo vendimesh të padrejta, që mbajnë firmën e Fetahut. Disa dokumente kompromentuese për të kanë shkuar edhe në Spak.Mjekët e QSUT-së zhvilluan një protestë sot dhe disa prejt tyre u takuan edhe me Ministren Manastirliu dhe drejtorin e QSUT-së Joti, të cilëve u kërkuan rritje pagash, sigurim jete, mjete për luftën ndaj covid 19 dhe shpalljen dëshmorë, të bluzave të bardha, që kanë humbur jetën nga corona virusi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *