Stop – Pergjime shqiptare Dako-Avdylaj ne mediat gjermane! (05 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Pergjime shqiptare Dako-Avdylaj ne mediat gjermane! (05 qershor 2019)


Gazeta gjermane Bild ka publikuar të tjera përgjime mes eksponentëve të bandës së Avdyljave dhe kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.Në bisedat e përgjuara dalin në pah lidhjet mes pushtetit e krimit. Avdulajt kërkojnë favore e kërcënojnë punonjës të UKD e institucioneve të tjera, që të votojnë Partinë Socialiste në zgjedhjet e vitit 2017.Prej ditësh emisioni “Stop” ka publikuar rste të bullizmit mes adoleshentëve, por policia nuk ka reaguar. Për njërin prej rasteve, “Stop” ka mësuar, se ka kallzim dhe emra në zyrat e policisë, por sërish nuk është bërë asgjë.Nga ana tjetër, pas cdo proteste të opozitës, policia njofton arrestimin e protestuesve, bazuar në pamjet filmike të kamerave të sigurisë së institucioneve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *