Stop – Per Zhigolote e Beses dhe te tjera zhvillime alla Stop! (26 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Per Zhigolote e Beses dhe te tjera zhvillime alla Stop! (26 shkurt 2020)

Sistemi arsimor në vend u përfshi sërish nga një tjetër skandal, pasi në një shkollë në Bulqizë disa nxënës u helmuan dhe shkaku kryesor dyshohet të jetë peleti i ngrohjes.Artur Zheji ka shkruar një analizë për rastin e liceut të Fierit, ku përbuz situatën e rëndë të krijuar në atë shkollë dhe bën thirrje për reagim të fortë nga prindërit e shoqëria.Kreu demokrat Basha ka shpërndarë një mesazh, ku kërkon mbështetjen dhe pjesëmarrjen e demokratëve në tubimin e 2 marsit, thirrur nga presidenti Meta.Nga ana tjetër vetë kreu i shtetit ka përshëdetur Limoz Dizdarin dhe Aleksandër Biberajn, dy nga përsonazhet, që kanë mbështetur publikisht lëvizjen e tij.Kryeministri Rama ishte sot në Rusi dhe zhvilloi një takim dhe një konferencë për shtyp me ministrin e jashtëm Lavrov.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *