Stop – Nga busti i diktatorit te kerpudha e kryeministrise, bilanci i protestave! (20 shkurt 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Nga busti i diktatorit te kerpudha e kryeministrise, bilanci i protestave! (20 shkurt 2019)

28 vjet më parë, në 20 shkurt 1991 protestat popullore rrëzuan bustin e diktatorit Enver Hoxha. Të shtunën “viktimë” e protestës mbeti kërpudha para kryeministrisë.Nesër opozita ka njoftuar sërish protestë para parlamentit dhe ambasadadorët kanë mësyrë në zyrën e kreut demokrat Lulzim Basha, për t’i kërkuar të mos ketë dhunë nesër dhe të mos digjen mandatet e deputetëve.Garda u kërkuar gazetarëve të marrin masa, pasi do të përdoret sërish gazi lotsjellës.Vendimi i Monika Kryemadhit, për djegien e mandateve të LSI-së është pritur me ovacione të fuqishme në një lokal, ku shihej një ndeshje e mbrëmjes.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *