Stop – Ne rruge prej ditesh, “Stop” kthen ne pune punonjesit e fabrikes se kepuceve! (14 mars 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Ne rruge prej ditesh, “Stop” kthen ne pune punonjesit e fabrikes se kepuceve! (14 mars 2019)

Punonjësit e fabrikës së këpucëve “Endi shpk” në Shkozet të Durrësit, ankohen në “Stop” se prej ditësh nuk kanë punë, e për pasojë as pagën modeste nuk e marrin të plotë.Përvec kësaj, ata kërkojnë edhe kushte më të mira pune, maska mbrojtëse, doreza dhe aspirim të ambienteve.Gazetarja e “Stop” komunikon me përgjegjësin ekonomik Alfred Hamzallari, i cili tha, se punonjësit kërkojnë rritje page dhe jo punë. Pas këmbënguljes së gazetares u bë dhe ballafaqimi i dy palëve dhe Hamzallari pranoi kthimin e punonjësve në punë me kontratën ekzistuese.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *