Stop – Lushnje, shpik “baba shpirtëror”për gjyqin e pronave, prokuroria nis hetimin! (03 prill 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Lushnje, shpik “baba shpirtëror”për gjyqin e pronave, prokuroria nis hetimin! (03 prill 2019)

“Stop” është ndalur në Lushnje, për një problem mes një ndërtuesi dhe një qytetari. Ari Toshkezi ka probleme me Asllan Topullin, pasi ky i fundit kërkon tokë, mës humë nga sa i takon. Për më tepër, Asllani ka falsifikuar atësine dhe tre shkallët e gjyqësorit nuk e kanë “konstatuar” këtë.Gjyqtarja e Lushnjes, Saimira Hila e ka ditur këtë fakt, por i ka dhënë të drejtën Asllan Sybi Topullit, ndërkohë që gjeneralitetet e sakta zyrtare janë Asllan Ali Topulli.Prokuroria e rrethit ka nisur një hetim për këtë rast.vetë Asllan Topulli e pranon, që nuk është djali i Sybiut, por i Aliut. Por sipas tij, nuk ka asgjë të keqe, pasi Sybiun e ka patur “baba shpirtëror”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *