Stop-Lahuta ne UNESCO, reagon Ministria e Kultures! (05.12.2018) – Stop
KLIPET

Stop-Lahuta ne UNESCO, reagon Ministria e Kultures! (05.12.2018)

Ministria e Kulturës u përpoq sot të jepte shpjegime për lajmin, se Serbia regjistroi si të sajën në Unesko, lahutën. Në përgjigjen zyrtare thuhe, se nuk ka patur votim dhe se Shqipëria po negocion me Malin e Zi, që kjo vegël muzikore t’u njihet edhe vendeve të tjera të rajonit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *