Stop-Kukës, dhunonte dhe ofendonte nxënësit, MAS pezullon mësuesen! (03.04.2019) – Stop
KAMERA E FSHEHTE, KLIPET

Stop-Kukës, dhunonte dhe ofendonte nxënësit, MAS pezullon mësuesen! (03.04.2019)

Një ditë më parë “Stop” trasmetoi rastin e dhunës së mësueses Bedrie Kastrati, në shkollën 9-vjecare “Bajram Curri” në Kukës.“Stop” solli me zë dhe figurë mënyrën e sjelljes së arsimtares, me nxënës të mitur të klasës së katërt, të cilëve u shpjegon matematikën.Në fjalorin e mësuese Bedries nuk mungojnë fjalët pise apo kuckë, por edhe goditjet fizike. Sot ministrja e arsimit, Besa Shahini, ka reaguar me një status në facebook, ku është shprehur, se sjellje të tilla janë të papranueshme dhe mësuesja Kastrati është pezulluar menjëherë nga detyra.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *