Stop kthen ne pune 300 mesuesit e hequr! – Stop
KLIPET

Stop kthen ne pune 300 mesuesit e hequr!

Sot ishte sërish në Dibër për abuzimet e Zyrës Arsimore. Viti i ri shkollor atje po nis me 300 mësues mangët dhe procesi mësimor në këto kushte bëhet i pamundur. Kjo, pasi 300 mësuesve u është ndërprerë kontrata në shkelje ligjore. Stop ka inspektuar disa shkolla, që vuajnë këto mungesa. Pas ndjekjes së përsëritur të këtij problemi nga ana e emisionit “Stop”, njoftohemi se 300 mësuesve do u lidhet sërish kontrata.Nga ana tjetër drejtoresha e ZVA Dibër, Brikena Dani, kërkon të justifikojë gjithë problemet në institucionin, që ajo drejton. Drejtoresha thotë, se nuk ka shkelur,edhe pse pas transmetimit tonë, për pagesën e një drejtori shkolle, që ndodhet në Angli që në mars,prokuroria ka nisur hetimin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *