Stop – Kreu i permbarimit Lutaj mbron skandalin e varteses e fyen gazetarin! (29 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Kreu i permbarimit Lutaj mbron skandalin e varteses e fyen gazetarin! (29 janar 2020)

Pak javë më parë “Stop” transmetoi një rast në Lushnje për një ndarje pasurie, rast në të cilin përmbaruesja Luiza Gjergjova, e cila drejton dhe Përmbarimin shtetëror të Lushnjes, shkel procedurën. Ajo ka bërë ekzekutimin e vendimit, pa praninë e ekspertes. Jo vetëm kaq, por ajo i sulet gazetarit, duke e shtyrë atë dhe mikrofonin e punës.Për këtë rast iu drejtuam me shkrim Përmbarimit Kombtar Shtetëror dhe drejtuesit Piro Lutaj.Duke mos marrë përgjigje për pyetjet tona, gazetari e takon në zyrë zotin Lutaj.Por ky i fundit, ndryshe nga biseda telefonike, ku kërkonte bashkëpunim dhe informacion nga gazetari, iu sul atij, njëlloj sic bëri vartësja e Lushnjes, Gjergjova.Drejtuesi i Përmbarimit, Lutaj, merr në mbrojtje drejtuesen e Lushnjes, që u kap në skandal dhe ofendon gazetarin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *