Stop – Kosove/ Kamioni i mbetet peng, Stop zgjidh probemin! (18.09.2019) – Stop
KLIPET

Stop – Kosove/ Kamioni i mbetet peng, Stop zgjidh probemin! (18.09.2019)

Albenor Gjikoka nga Kosova, denoncon në “Stop” problemin e vjedhjes së kamionit te tij. Ai fillimisht e kishte nxjerrë automjetin në shitje në një ëeb on line në Kosovë.Në fillim mashtrohet nga një bashkëkombas po nga Kosova. Më pas kamioni nxirret ilegalisht nga Morina, edhe pse në dokumenta, kjo gjë fshihet. Albenori arrin ta gjejë kamionin në Shijak dhe njofton policinë.Pas të gjitha procedurave, kamioni sekuestrohet dhe cështja i kalon prokurorisë së Durrësit. Megjithatë prej një viti nuk mundet të marrë atë, që i takon.”Stop” mëson, se shkak i zvarritjes është bërë një letër-porosi, që nuk ka mbërritur nga Kosova.Për këtë, gazetari “Stop” pati dy komunikime me prokurorin e cështjes, Bledar Bejko dhe OPGJ-në, Alfred Lila.Në fund, gjithcka zgjidhet për qytetarin nga Kosova Albenor Gjikoka.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *