Stop-Korce/Ngaterron bombulen e gazit, prokuroria hap ceshtje dhe e con ne gjykate! (14 Korrik 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Korce/Ngaterron bombulen e gazit, prokuroria hap ceshtje dhe e con ne gjykate! (14 Korrik 2020)

Kostandin Beqirllari nga Korca, ka një biznes familjar, që ka të bëjë me mbledhjen dhe mbushjen e bombulave të gazit. Në 26 dhjetor 2019, në zonën pranë drejtorisë arsimore të Korcës ka marrë një telefonatë si zakonisht dhe ka ofruar shërbimin.Pasditen e asaj dite është telefonuar nga policia, që ka pasur njoftim për një bombul të vjedhur. Kostandini ka sqaruar situatën dhe ka kthyer bombulën e marrë aksidentalisht në prani të policit. Kur cështjen e dinte të mbyllur, është njoftuar nga gjykata e Korcës, se duhet të paraqitet në gjykatë, pasi akuzohet për vjedhje në bashkëpunim.Punonjësi i policisë, Ilirjan Hamzaj ,që ishte prezent në momentin e kthimit të bombulës, e pranon këtë fakt, por shprehet, se proces-verbali i kthimit të bombulës i ka kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.Prokuroria ka hapur cështje, në një kohë, që sipas avokatit Mikel Cipi, me deklaratën e personit të përfshirë në dosje, kjo cështje duhet të ishte mbyllur që në polici.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *