Stop – Keshilltari i Olta Xhackes ne skeme nderkombtare mashtrimi me call center! (4 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Keshilltari i Olta Xhackes ne skeme nderkombtare mashtrimi me call center! (4 mars 2020)

Mediat spanjolle kanë publikuar lajmin, se këshilltari i ministres Olta Xhacka, Amant Josifi është përfshirë në një skemë ndërkombtare mashtrimi me një call centër, duke xhiruar 10 milionë euro në javë.Viktimë e kësaj skeme kanë rënë rreth 200 persona, të cilët mashtroheshin, duke u shitur aksione apo bitcoin.Sofiana Gjuzelaj dhe Dojana Kaso, tregojnë, se kanë punuar në këtë call centër, por sot janë pa punë, pasi janë hedhur në rrugë, pa marrë dot as pagat.Ato kanë punuar në kompaninë e quajtur Euro Servis Grup. I kanë hedhur në rrugë me një email, pa shpegime e pa u likujduar. Kur punonin, ishin të siguruara vetëm për një shumë të vogël parash e të tjerat i merrnin në të zezë. Vajzat thonë, se aksioneri shqiptar, Amant Josifi i ka bllokuar cdo formë kontakti e po kështu nuk lidhen dot as me italianin Zhan Pol.Recpesionistja dhe ekonomistja e kompanisë nuk japin asnjë shpjegim, duke ia atribuar përgjigjen aksionerëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *