Stop – Kampiones i hiqet emri nga kampionati boteror! (19 shtator 2019) – Stop
KLIPET

Stop – Kampiones i hiqet emri nga kampionati boteror! (19 shtator 2019)

Denoncimi i rradhës në emisionin “Stop” vjen për Federatën Shqiptare të Peshëngritjes.Shqiponja Brahja,një sportiste elitare dhe 15 vjet Kampione kupe, tregon, se këtë muaj mbahet Kampionati Botëror fillimisht e kishte emrin në listë, për të marrë pjesë. Lista vajti,fondi erdhi dhe Shqiponja nuk u fut në grumbullim, me pretekstin se është e madhe në moshë, apo nuk arrinte peshën.Për këtë problem iu drejtua Presidentit të Federatës, i cili i tha, se kështu ka vendosur Këshilli i Trajnerëve, dhe Kryesia.Kreshnik Leka, president i klubit Teuta shprehet, se në këtë rast është bërë një padrejtësi.Ndërsa Theodhor Maslaveci, thotë në materialin e xhiruar, se kur të kthehet nga kampionati, do t’i japë Shqiponjës 200 mijë lekë për kafe…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *