Stop-Kamez/ 40 familje pa uje prej 25 vjetesh, uji i pusit me fekale e hekur-nikel! (12 Qershor 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Kamez/ 40 familje pa uje prej 25 vjetesh, uji i pusit me fekale e hekur-nikel! (12 Qershor 2020)

Të tjerë fëmijë kanë performuar në kuadër të nismës sonë “rri në shtëpi-rri me Stop”.Më pas zhvendosemi në Kamëz, në lagjen numër 5, ku 40 familje ankohen, se prej 25 vjetësh nuk kanë ujë.Banorët tregojnë, se paguajnë taksat e kanalizimeve, por nuk kanalizime nuk kanë. Shumë herë kanë bërë ankesa në bashki, por nuk kanë marrë përgjigje. Në vitin 2020 banorët përdorin ujin e pusit, analizat e të cilit e nxjerrin me hekur nikel dhe fekale. Për problemin e këtyre familjeve iu drejtuam Ujësjellës Kanalizimeve të Kamzës, ku drejtori Shpëtim Leskaj thotë, se situata është trashëgimi e pushtetit të mëparshëm. Ai flet për një projekt, që kërkon 15 muaj për t’u zbatuar plotësisht.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *