Stop – Humbasim vende ne renditjen e korrupsionit e demokracise! (23 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Humbasim vende ne renditjen e korrupsionit e demokracise! (23 janar 2020)

Shqipëria është vendi më i korruptuar në rajon. Është ky konkluzioni i raportit më të fundit të “Transparency International” për vitin 2019.Vendi ynë ka humbur 7 pozicione nga viti i shkuar, duke zbritur nga vendi i 99-të në të 106-tin, në një tabelë me 180 vende, që analizohen në të gjithë botën. Vec këtij rekordi, Shqipëria renditet në vendin e 79 në Indeksin e Demokracisë 2019, të publikuar nga The Economist, në një listë prej 165 shtetesh.Shqipëria vijon të bëjë pjesë në regjimin e demokracisë hibride dhe në raport me një vit më parë, ka një përkeqësim, pasi vendi ynë ka zbritur me tre pozicione.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *