Stop – Hetim abuzimeve te KOKSH/Shqiptaret e Suedise ndihmojne zjarrefikeset (09 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Hetim abuzimeve te KOKSH/Shqiptaret e Suedise ndihmojne zjarrefikeset (09 janar 2020)

Një ditë pas transmetimit në “Stop”, prokuroria e Tiranës njofton, se ka nisur hetimet, lidhur me denoncimin e presidentit të KOKSH, Viron Bezhani,për abuzimet financiare në sport.Organi i akuzës njofton, se hetimi po zhvillohet për akuzën “vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën”. Disa qytetarë shqiptarë, që jetojnë në Suedi, nën nismën e Albanit dhe Endritit, kanë menduar të sjellin në Tiranë një pajisje zjarrfikëse, barrela dhe cadra, të cilat gazetarja e “Stop” bashkë me djemtë i kanë dorëzuar në institucionin e zjarrfikëses se kryeqytetit. Shkëlqim Goxha, shefi i zjarrfikëseve, falenderon për këtë kontribut.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *