Stop – Guximi i Guximtar Bocit, kerkon rikthimin ne sistemin e drejtesise! (10 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Guximi i Guximtar Bocit, kerkon rikthimin ne sistemin e drejtesise! (10 tetor 2019)

“Stop” risjell në vëmendje një ndër rastet më të bujshme, të transmetuara në program.Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci, i cili i kërkoi favore seksuale një gruaje të re, në këmbim të ndërhyrjes për dosjen e saj në gjykim.Fillimisht Prokurorja e Krimeve të Rënda Pranvera Pustina, e delegoi cështjen Boci në Fier,lëvizje për ta shpëtuar atë.Nga ana tjetër, KLD nuk hetoi paralelisht cështjen, por nxorri justifikimin e mungesës së një akti-ekspertimi për zërin e Bocit.Aktin e ekspertimit e bëri emisioni “Stop” dhe rezultoi, se zëri në audio-përgjimin e transmetuar është i Guximtar Bocit.Si të mos mjaftonin gjithë shkeljet e provuara, Boci ka bërë kërkesë pranë KLGJ-së, për t’u rikthyer në sistemin e drejtësisë, pasi kolegët e tij e ndihmuan të pushonte cështjen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *