Stop-Gorishove/Shkelqimi i drejtorit rilindas Shkelqim Demishaj dhe lidhjet nepotike! (10 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Gorishove/Shkelqimi i drejtorit rilindas Shkelqim Demishaj dhe lidhjet nepotike! (10 mars 2020)


Stop është rikthyer sërish në Gorishovë të Fierit, për problemet në shkollën 9-vjecare atje. Pak kohë më parë transmetuam, se drejtori Shkëlqim Demishaj, merrte prej 10 vjetësh pagesën e transportit në mënyrë abuzive, edhe pse banon në këtë fshat prej më shumë se 60 vjetësh, sic pohon edhe ai vetë.Por Shkëlqimi nuk është ndalur këtu. Ai ka emëruar edhe të vëllanë në shkollën ku është vetë drejtor, edhe pse lidhje të tille nepotike janë të ndaluara.Gjatë komunikimit me Shkëlqimin, ndërhyn edhe një mësues tjetër, që sulet të mbrojë drejtorin nga gazetari i “Stop”. Por ajo, që duket e pazakontë në këtë reagim, është, se mësuesi është pikërisht vëllai i drejtorit, Hamid Demishaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *