Stop-Gjakove, endet 13 vjet per nje vend pune, Stop zgjidh problemin e mësueses.(22.03.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Gjakove, endet 13 vjet per nje vend pune, Stop zgjidh problemin e mësueses.(22.03.2019)

Emisioni “Stop” ka udhëtuar drejt Gjakovës, për problemin e zonjës Afërdita Dubali.Ajo ka studiuar për cikël të ulët në Elbasan, ka bërë dhe master e ka marrë licensën për mësuese nga Ministria e arsimit në Kosovë. Por tani zonjën Dubali e pengon Drejtoria Arsimore Rajonale e Gjakovës.Në këtë institucion të përcjellin te Inspektoriati Arsimor i Gjakovës. Ndërsa drejtori i këtij të fundit, Gjergji Gojani thotë, se zonja nuk ka asnjë problem dhe në këtë rast është drejtoria arsimore Gjakovë, që po abuzon me zonjën.Meqë drejtoria arsimore varet nga Komuna Gjakovë, Stop iu drejtua kësaj të fundit. Pas një mbledhjeje të posacme, këshilltari i kreut të komunës, Agim Koci na komunikoi zgjidhjen e problemit dhe futjen e dokumentave të Afërdita Dubalit për konkurim për vende të lira pune.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *