Stop-Fier, Stop e Fundjava bëjnë me shtëpi të re familjen Buzarakaj.(08.03.2019) – Stop
HUMANIZEM

Stop-Fier, Stop e Fundjava bëjnë me shtëpi të re familjen Buzarakaj.(08.03.2019)

Në fillim të muajit shkurt emisioni “Stop” transmetoi rastin e familjes së Migena Buzarakaj. Ajo jetonte me 4 fëmijët e saj nga nga 4 deri në 8 vjec, në një dhomë të vetme me lagështirë, në fshatin Kashisht, liruar nga një i afërm. Bashkëshorti kishte ndërruar jetë nga kanceri disa muaj më parë.Plot një muaj më pas, emisioni “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” u kthyen për të përuruar shtëpinë e re të Migenës dhe fëmijëve të saj.Ndërtimi i shtëpisë u mundësua nga një shqiptar nga Llojani i Kumanovës, ndërsa arredimi nga intitucioni financiar FAF.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *