Stop-Festat e fundvitit rrisin cmimet e produkteve ushqimore! (28.12.2018) – Stop
KLIPET

Stop-Festat e fundvitit rrisin cmimet e produkteve ushqimore! (28.12.2018)

Cmimet e fruta-perimeve kanë pësuar rritje në prag të festave të fundvitit. Gazetarja e “Stop” ka vëzhguar disa tregje për disa ditë dhe rezulton, se cmimet edhe sivjet e kanë ruajtur trendin rritës.Edhe cmimi i gjelit të detit në tregun e Baldushkut është rritur.Autoriteti i konkurencës shprehet, se do merren masa për abuzuesit.Ndërsa Agjensia e Mbrojtjes së Konsumatorit shprehet, se ka vetëm rol monitorues për cilësinë e shërbimit. Ata që e pësojnë, janë si zakonisht konsumatorët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *