Stop- Falsifikon atësinë për disa metra tokë më tepër, gjyqtarja bën sehirë. (03.04.2019) – Stop
KLIPET

Stop- Falsifikon atësinë për disa metra tokë më tepër, gjyqtarja bën sehirë. (03.04.2019)

“Stop” është ndalur në Lushnje, për një problem mes një ndërtuesi dhe një qytetari. Ari Toshkezi ka probleme me Asllan Topullin, pasi ky i fundit kërkon tokë, mës humë nga sa i takon. Për më tepër, Asllani ka falsifikuar atësine dhe tre shkallët e gjyqësorit nuk e kanë “konstatuar” këtë.Gjyqtarja e Lushnjes, Saimira Hila e ka ditur këtë fakt, por i ka dhënë të drejtën Asllan Sybi Topullit, ndërkohë që gjeneralitetet e sakta zyrtare janë Asllan Ali Topulli.Prokuroria e rrethit ka nisur një hetim për këtë rast.vetë Asllan Topulli e pranon, që nuk është djali i Sybiut, por i Aliut. Por sipas tij, nuk ka asgjë të keqe, pasi Sybiun e ka patur “baba shpirtëror”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *