Stop-EMISIONI 97 (SEZONI 4) 14 janar 2019 Skandali i prokurorit, i pushon ceshtjen te denuarit me 20 vjet per vrasje! – Stop
STOP

Stop-EMISIONI 97 (SEZONI 4) 14 janar 2019 Skandali i prokurorit, i pushon ceshtjen te denuarit me 20 vjet per vrasje!

Stop – Skandali i prokurorit, i pushon ceshtjen te denuarit me 20 vjet per vrasje! (14 janar 2019)


Erjon Topi, tregon në “Stop”, se në vitin ’97 i kanë vrarë të atin,i cili merrej me tregti. Klodian Hida e qëlloi në kokë të atin e Erjonit, duke e lënë të vdekur.Erjoni thotë, se cështja u ndoq nga xhaxhai, që ishte dëshmitar në vendngjarje, pasi vetë Erjoni ishte vetëm 9 vjec.Klodian Hida dënohet me 20 vjet burg nga Gjykata e Shkallës së parë Elbasan. Klodiani apelon cështjen në Apelin e Durrësit, i cili le në fuqi vendimin e dënimit dhe kërkon prova të reja për 2 protagonistë të tjerë të ngjarjes. Në këtë moment, shfaqet prokurori Petref Asllani, i cili në mënyrë të paprecedentë pushon cështjen ndaj Klodian Hidës në 2 shtator 1999.Por Erjoni e ka mësuar vendimin vetëm para disa muajsh.Ai merr takim me prokurorin Asllani, i cili thotë, se ka të drejtë, pasi sot mendon, që Klodiani është fajtor, por në atë kohë nuk e mendonte këtë.

Stop – Rama ne gjurmet e Cipras, behet vete minister i jashtem! (14 janar 2019)


Kryeministri Rama vendosi sot ta marrë vetë de jure postin e ministrit të jashtëm, pas problematikës, se krijuar me refuzimin nga ana e presidentit Meta të propozimit të Gent Cakajt.Renaldo ka realizuar intervista me qytetarët, lidhur me konfliktin Rama-Meta. Disa qytetarë shprehen në favor të lëvizjeve të presidentit të republikës e të tjerë në favor të kryeminstrit.

Stop – Guximi i Guximtar Bocit, pas pafajesise, kerkon kthimin ne detyre! (14 janar 2019)


Më shumë se dy vjet më parë emisioni “Stop” solli me zë dhe figurë aferën e ish-kreut të gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci, i cili i kërkonte favore seksuale një qytetareje, për një cështje gjyqësore. Në atë kohë, KLD-ja e pezulloi gjyqtarin Boci nga detyra. Por sot, Guximtar Boci, jo vetëm ka marrë pafajësinë, por kërkon edhe kthimin në detyrë.”Stop” analizon të gjitha parregullsitë në procesin ndaj Bocit,që nga mosmarrja në pyetje e gruas në audio-përgjim e deri te mosanalizimi i zërit të gjyqtarit. Për këtë rast, ka shkruar edhe drejtorja ekzekutive e “Aleanca gjinore për zhvillim”, Mirela Arqimandriti, e cila kërkon që drejtësia të vihet në vend dhe për të gjithë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *