STOP-EMISIONI 95(SEZONI 6) 15 Janar 2021- Deshmia: lashe mbi 4 mije euro per babain ne sanatorium dhe ai vdiq. – Stop
STOP

STOP-EMISIONI 95(SEZONI 6) 15 Janar 2021- Deshmia: lashe mbi 4 mije euro per babain ne sanatorium dhe ai vdiq.

Një ditë më parë vajza e të ndjerës, që ndërroi jetë nga covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi” tregoi, se vec parave që merrte prej saj, sanitarja Tire Alldervishi i zhvaste para edhe një kushëririt të saj, të quajtur Titi. Ky i fundit ka dëshmuar sot në “Stop”, sesi i jepte të hollat Tires, e cila nuk kënaqej kurrë.Vec shumës, që i linte kushërira, Titi thotë, se jepte para ekstra për Tiren, pasi kjo e fundit ankohej, se ishin pak.Një tjetër dëshmitare tregon, sesi trajtohej i ati në spitalin “Shqfqet Ndroqi”.Mbaresa Crroj nga Bulqiza punon infermiere në Itali, po kur iu shtrua i ati në spital la gjithcka e u vendos në një hotel pranë sanatoriumit. Mbaresa thotë, se i ka dhënë Tires 50 euro vetëm për t’i hequr mjekrën të atit. Por ky i fundit lihej i pangrënë e i pa pastruar.Mbaresa është e bindur, se i ati ndërroi jetë nga pakujdesia,pavarësisht, se ajo ka paguar më shumë se 4 mijë euro ryshfet.Ajo është gati, që versionin e saj ta dëshmojë para drejtësisë.

Ngjarjet e pak ditëve më parë në SHBA, kur mbështetës të presidentit në detyrë Donald Trump hynë në kongresin amerikan, bënë xhiron e botës. Klintoni u është drejtuar qytetarëve shqiptarë me pyetjen, nëse revoltat në SHBA ngjajnë me ato në Shqipëri? Si do zgjidhej situata atje, sikur në krye të SHBA-ve do të ishte një lider shqiptar?

Emisioni “Stop” ka shpërndarë ndihma në 5 familje në Tiranë.Po kështu jemi ndalur në në Durrës, në familjen Hila, ku cuam ushqime. Por por nëna bëri dhe një apel për ndihmë për djalin e saj 5 vjecar, i cili nuk qëndron dot në këmbë, pasi ka problem në shtyllën kurrizore. Prindërit nuk kanë mundur t’i bëjnë asnjë vizitë dhe kërkojnë ndihmë, që ta cojnë tek ndonjë mjek i specializuar.Më pas këmi shkuar edhe në Bashkinë e Hasit, ku jemi solidarizuar edhe me katër familje në nevojë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *