STOP – EMISIONI 87 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 87

Gjykata Administrative “dështimi” ku flenë 12 mijë dosje!
Në rrugën “Sulejman Kalaja” janë shtruar tubat e ujësjellësit. Ministri Manjani mori pjesë në analizën e Gjykatës Administrative të Apelit ku tha, se gjyqtarët janë përfshirë nga sindromi i fatorinos apo doganierit. Manjani tha, se në këtë gjykatë janë stok 12 mijë mijë dosje. Por “Stop” sjell në kujtesë ditën e përurimit të kësaj gjykatë në nëntor 2013, ku ministri i drejtësisë i kohës Nasip Naco e quajti ngritjen e këtij institucioni, një revolucion në fushën e drejtësisë.

 
Kamera e “Stop”, korrupsion në “pallatet” e antikorrupsionit!
Kamera e fshehtë është në qendër të kësaj pjese të emisionit. Njerëzit e biznesit u drejtohen zyrave tatimore për të “rregulluar” bilancet. Kjo është një mënyrë që të mos përfundojnë nëpër dyer gjykatash të akuzuar për evazion dhe trukim dokumentacionesh. Një rast i tillë biznesi me probleme troket në zyrën e hetimit tatimor, dhe pasi paguan “haracin e bëshëm”, ndjehet i lirë nga problemet me bilancet.

 
Rruga pranë TEG-sërish një pirg me dhera!
Emisioni “Stop” vëzhgoi sërish rrugën pranë TEG-ut, ku pirgu i dheut qëndronte aty me të njëjtin “stoicizëm”. Administratori i Njësisë Administrative të Bërzhitës Refik Velija thotë, se nuk ka patur reagim as nga firma, që ka shkaktuar këtë ndotje dhe as nga institucionet përgjegjëse.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *