STOP – EMISIONI 8 (SEZONI 2) – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 8 (SEZONI 2)

Manipulimi i zgjedhjeve, Dibra “day after”!
Portali europian Euraktiv i ka kushtuar Shqipërisë një reportazh të zgjeruar, ku vihen në dukje anët e kundërta dhe aburde të vendit tonë. Natyra e bukur përballë kushteve të mungura, gjykata të padrejta përballë fjalimeve dhe fotove pompoze të kryeministrit janë në thelb të shkrimit.Një ditë më parë Stop publikoi rastet e blerjes së votës për votimet e 11 shtatorit në Dibër. Sot prokuroria nisi hetimet, ndërsa kryeministri Rama zhvilloi një miting falenderues për qytetarët e Dibrës dhe procesin demokratik.

Peshëngritja në Shkodër….sa shumë halle!
Stop ka udhëtuar drejt Shkodrës, aty ku peshëngritësit e këtij qyteti ankohen për kushte të vështira stërvitjeje.Për shkak të rinkonstruksionit të stadiumit Loro Borici, peshëngritësit u zhvendosën në pallatin e sportit. Por edhe tani që stadiumi është gati, trajneri Peti Tuzi, thotë, se askush nuk është kujtuar t’i sistemojë sërish.

 
Rasti i Rajmonda Kadrës dhe sjellja e pakuptueshme e prokurorisë!
Në sezonin e kaluar Stop transmetoi rastin e zyrtares së ASHR-së Rajmonda Kadra, e cila në konflikt të hapur interesi kishte kontrata me kompani private. Prokuroria pushoi cështjen e kallzuar nga drejtori i institucionit. Ndërsa Stop “u sugjeron” kolegëve të Kadrës, që të bëjnë kontrata të rregullta me privatin. Në këtë mënyrë nuk do t’u hyjë gjemb në këmbë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *