STOP-EMISIONI 219(Sezoni 6) 8 Korrik 2021-Denoncimi/ Ishte shtruar ne spital, pacientes i vjedhin sendet me vlere. – Stop
STOP

STOP-EMISIONI 219(Sezoni 6) 8 Korrik 2021-Denoncimi/ Ishte shtruar ne spital, pacientes i vjedhin sendet me vlere.

Jemi ndalur në QSUT, pasi një paciente, e cila ka qenë e shtruar në Pavionin e Pneumologjisë në 2 maj, thotë, se i kanë humbur sendet me vlerë, në shumën e rreth 300 mijë lekëve. Ajo thotë, se askush nuk mban përgjegjësi për atë që i ka ndodhur.Kur ka pyetur në filli, i kanë thënë, se sendet e saj ishin në dhomën e infermierisë. Ditën tjetër, kur familjarët kanë ardhur dhe i kanë kërkuar, çanta nuk ishte më. Në shërbimin e sigurisë nuk dinë gjë dhe thonë, se nuk lejohet të hyjnë njerëz nga jashtë.

Jemi ndalur në një problem të një qytetari, i cili jeton në Itali dhe ka bërë një blerje online te “Tirana Sport” me vlerë mbi 500 mijë lekë. Kur mori mallin, konstatoi, se produktet e porositura nuk ishin ato, që ai ka bërë. Pagesa i është bërë postierit dhe faturë tatimore nuk ka marrë për blerjen.Postieri i thotë, që për problemet me mallin, duhet të lidhet me kompaninë, ku ka bërë blerjen.Të njëjtën gjë shpjegon edhe eksperti Ferjolt Ozuni.

Denoncuesja, që pretendon, se i kanë humbur sendet më vlerë, kur ishte e shtruar në QSUT, thotë, se e ka bërë denoncimin në komisariatin e policisë nr, 4, por asnjë punonjës policie nuk është dukur, që të shohë nga afër situatën në spital, apo të bëjë verifikime.Në iu drejtuam drejtorisë së QSUT-së, që mohoi të kishte denoncime nga Pavioni i Pneumologjisë. Nga ana tjetër drejtoria vendore e e policisë Tiranë na deklaroi zyrtarisht, se ka kallzim për këtë ngjarje dhe materialet janë referuar në prokurori për hetime.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *