Stop -EMISIONI 2 (SEZONI 5) 3 shtator 2019-Vajzat norvegjeze bejne akuze te rreme per perdhunim e lihen te lira! – Stop
STOP

Stop -EMISIONI 2 (SEZONI 5) 3 shtator 2019-Vajzat norvegjeze bejne akuze te rreme per perdhunim e lihen te lira!

Sulejman Alia tregon, se ka një lokal në zonën e Malit të Robit, ku punon bashkë me gruan dhe dy djemtë.Por në 3 gusht janë përballur me një situatë të pazakontë. 3 vajza norvegjeze kanë porositur darkë e pije në lokal dhe më pas kanë denoncuar në polici, se janë përdhunuar e marrë peng.Policia ka bastitur lokalin dhe ka shoqëruar personelin.Pas sekuestrimit të pamjeve filmike, rezultoi, se akuza ishte rreme dhe vajzat norvegjeze kërkuan ndjesë dhe u lanë të lira.Tashmë djali i akuzuar padrejtësisht denoncon, se policia e Golemit dhe Kavajës nuk bënë asgjë, duke i lënë vajzat e lira, madje as kopjet e deklaratave nuk u janë dhënë.OPGJ Ilir Dizdari, thotë, se djemtë e akuzuar nuk duhet të merren më me këtë histori, pasi vajzat u tërhoqën.Po kështu asnjë reagim as nga Komisariati i Kavajës, edhe pse në rastin e denoncimit të rremë, forcat policore nxituan të shoqëronin me forcë djemtë në lokal.

Sot në mesditë u mblodh komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e kreut të shtetit Ilir Meta. Ambasada amerikane ka vijuar të shpjegojë përmes videosh, sesi do të funksionojë reforma në drejtësi, Spak dhe BKH. Pikërisht për këtë, Renaldo u është drejtuar qytetarëve, për t’i pyetur, se cfarë kuptojnë me Spak e BKH.Shumica dinë, se do të ndëshkohen politikanët e korruptuar, por vetëm kaq.

Shet makinen ne vitin 2014, por i vijne taksat prej 5 vjetesh!

Artur Sulce,tregon, se ia ka shitur mjetin e saj tip “ford”në vitin 2014 shtetasit Agim Mansaku. Shitja është bërë para noterit dhe Revina e disponon kontratën e shitblerjes. Por blerësi nuk ka bërë ndryshimin e pronësisë dhe taksat prej 5 vjetësh dalin në emër të Revinës. Nga drejtoria e transportit rrugor në Kashar dhe nga policia nuk ka marrë asnjë zgjidhje. Eksperti Artur Sulce, thotë, se nuk ka kuptim, që pronarit të mjetit t’i ngarkohen taksat, në një kohë kur ka një kontratë shitblerjeje, të bërë para noterit.Pas interesimit të “Stop”në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të transportit rrugor, na thanë, se do ta clirojnë nga cdo lloj detyrimi shtetasen Revina Selmanllari.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *