Stop -EMISIONI 188 (SEZONI 4) 22 maj 2019- Cudia/ Spitali i Shkodrës me ambulancë private, drejtuesit ngrenë supet. – Stop
STOP

Stop -EMISIONI 188 (SEZONI 4) 22 maj 2019- Cudia/ Spitali i Shkodrës me ambulancë private, drejtuesit ngrenë supet.


Në “Stop” ka ardhur një denoncim, që flet për një ambulancë private, që kryen shërbime në Spitalin e Shkodrës.Ambulanca me targa AA906 UD, ka të njejtat logo dhe mbishkrime të atyre shtetërore.Kamera e emisionit “Stop” arrin ta faktojë këtë problem.Shoferi i mjetit spitalor na drejton te pronari, Ilir Mani.Ndërsa ky i fundit pretendon, se ka një licensë për këtë shërbim nga ana e bashkisë së Shkodrës.Në bashki shpjegojnë, se biznesi në fjalë, ka licensë për shërbime funerale dhe jo për shërbim urgjence.Në spitalin e Shkodrës, drejtori dhe koordinatori i urgjencës, janë indiferentë për këtë situatë, por pas interesimit të “Stop”, thonë se ambulanca private, nuk do të lejohet të hyjë më në ambientet e spitalit.

Rinas, punonjësit e doganës zhvasin qytetarin, që kthehej nga SHBA.


Studentët janë rikthyer sot në protestë para ministrisë së arsimit, me 14 kërkesa. Ata thonë, se “Pakti për Universitetin” nuk i plotësoi anagzhimet.Një qytetar, që po kthehej nga SHBA përmes aeroportit të Rinasit, ka sjellë me vete edhe një celular. Ai filmuar punonjësit e doganës, që bëjnë pazar, duke i kërkuar fillimisht 250 $ e 300 $ e më pas i thonë, se do të mjaftohen edhe me 100$.

Shefja-studente e kurrikulave Byzyka: Do të vazhdoj të ndjek studimet!!!

Pak kohë më parë emisioni “Stop”transmetoi rastin e Arjola Byzykës, e cila ushtron detyrën e shefes së kurrikulës në DAR Tiranë dhe paralelisht vijon studimet e larta për drejtësi ditën.Dë DAP na thanë, se për raste të tilla, duhet të ngrihet një komision verifikimi, i iniciuar nga titullari i ministrisë së arsimit.Gazetarja e “Stop” arrin të intervistojë vetë zonjën Byzyka, e cila thotë, se, nëse ajo po shkel ligjin,janë institucionet, që duhet të veprojnë. Por përsa kohë, nuk ka një shkelje ligji, ajo deklaron, se do të vazhdojë studimet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *