STOP-EMISIONI 163(SEZONI 7) 19 Prill 2022-Tirane/ Kamera e fshehte, femijet blejne lirisht cigare dhe alkool. – Stop
STOP

STOP-EMISIONI 163(SEZONI 7) 19 Prill 2022-Tirane/ Kamera e fshehte, femijet blejne lirisht cigare dhe alkool.

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon sonte sesi të miturit blejnë lirisht cigare dhe alkool në dyqan, edhe pse një gjë e tillë është e ndalur me ligj.Pothuajse në të gjitha dyqanqet, që ne testuam, fëmijët mundën të blejnë lehtësisht cigare dhe alkol, megjithëse kishin dijeni, se një gjë e tillë ndalohet ligjërisht.Vetëm një shitëse i tha fëmijës, se nuk kishte cigare.Më pas transmetojmë ndotjen, që shkakton një fabrikë lëkure në lumin e Osumit në Berat, duke përdorur acid e ngordhur pershqit.

Grupi parlamentar i PS-së u mblodh sot dhe nisi diskutimin për emrin e ri të presidentit të vendit. Kryeministri Edi Rama shpalli disa kritere e më pas deputetët hodhën nga tre propozime në letër, dhe zarfet u mblodhën në një kuti votimi.Edhe “Stop”, nisur nga ngjarja politike e ditës, bëri gjithë procedurën dhe zgjodhi presidentin e ri, që do të drejtojë vendin për 5 vitet e ardhshme.

Javën e kaluar sollëm regjistrimin me kamera të fshehtë në doganën e Morinit dhe Doganën e Hanit të Elezit të kufirit Kosovë-Maqedoni. Punonjësit kërkonin nga 30 euro për person, për kalimin e kufirit.Një biznesmen, që merret me transport udhëtarësh, denoncoi presionin, që i bëhej, duke i kërkuar ryshfet për një shërbim, që duhet të ishte falas dhe që i takon. Menjëherë pas transmetimit të emisionit “Stop” të korrupsionit në doganën e Bllacës në Maqedoni, zëvendësministri për Punë të Brendshme Nazim Bushi, konfirmoi, se është arrestuar shefi i turnit në këtë pikëkalim kufitar. Ai u kap me kamera të fshehtë, duke kërkuar nga 20 euro për pasagjerët shqiptarë, që hynin në Maqedoninë e Veriut.I arrestuari i parë është E.Sh nga Shkupi, shef turni në pikëkalimin mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, ndërsa zyrtari tjetër policor, që duket në video, mësohet se ka inicialet Z.R.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *