STOP-EMISIONI 157(SEZONI 7) 11 Prill 2022-Perkujtimi i vdekjes se diktatorit Hoxha dhe bemave te tij – Stop
HI.. HI... HI..-PARADE, STOP

STOP-EMISIONI 157(SEZONI 7) 11 Prill 2022-Perkujtimi i vdekjes se diktatorit Hoxha dhe bemave te tij

Si sot 37 vjet më parë u nda nga jeta diktatori Enver Hoxha dhe në sjellim pamje të asaj dite. Më pas sjellim një fletërrufe ndaj poetit Lasgush Poradeci, i cili kishte vonuar të kthente librin në bibliotekën kombtare.Një tjetër telegram, drejtuar shokut Ramiz Alia, shpreh zhgënjimin e një të riu nga sistemi komunist.Në rrjet ka qarkulluar një vjershë e titulluar “operativi i zonës”, që tregon, sesi kontrollohej cdo gjë nga ky funksionar. Në fund transmetojmë një video të një qytetari shkodran me presh në bicikletë. Janë këto disa nga videot e fotot, që transmetohen në emisionin e sotëm në rubrikën “Hitparade i absurdit shqiptar”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *