STOP-EMISIONI 147(Sezoni 6) 30 Mars 2021-Akte dhune ne kopshtin Piter Pan: “T’jua shtypim veshët, bjonde e paparë”…! – Stop
STOP

STOP-EMISIONI 147(Sezoni 6) 30 Mars 2021-Akte dhune ne kopshtin Piter Pan: “T’jua shtypim veshët, bjonde e paparë”…!

Në emisionin “Stop” kemi transmetuar disa herë rastë të dhunës ndaj fëmijëve në institucione shtetërore e private. Kësaj radhe jemi ndalur në kopshtin “Piter Pan”, ku edukatoret, në vend që t’i mësojnë e t’i mbajnë fëmijët, përdorin fjalë të padenja e akte fizike të dhunshme ndaj tyre.Kjo është një tjetër këmbanë alarmi për institucionet dhe gjithë shoqërinë, për të ardhmen e fëmijëve.

Akademikët e Universitetit të Oksfordit në Britani kanë propozuar zëvendësimin e kurrikulave në degët e arteve muzikore, në mënyrë, që rrymat e reja muzikore të zëvendësojnë ato klasike.Mes emrave të rinj të propozuar është dhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa.Gjatë një takimi elektoral në njësinë numër 11, kreu demokrat Lulzim Basha iu drejtua një djali të vogël duke e pyetur, sesa bëjnë 7×7.Pas nisjes zyrtare të fushatës elektorale, Klintoni ka pyetur banorët e kryeqytetit për tonet saj dhe gënjeshtrat, që shoqërojnë premtimet elektorale.

Pas apelit në emisionin “Stop”, u mblodhën 25 mijë euro për Noemin, një vjecaren nga Berati, që vuan nga skolioza dhe ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale.Shumë shqiptarë kanë kontribuar përmes emisionit “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” në gofoundme. Mes tyre ish miss Shqipëria Sindi Marina ka dhuruar 15 mijë dollarë për vogëlushen. Tani pritet vetëm organizimi i nisjes së saj për në Turqi, për ndërhyrjen delikate.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *