STOP – EMISIONI 13 (SEZONI 2) – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 13 (SEZONI 2)

Skandali korruptiv ne OSHEE, arrestime dhe pezullime!
Një ditë më parë emisioni Stop transmetoi një kamera të fshehtë, në të cilën punonjës të OSHEE-së merrnin para nën dorë në këmbim të dhënies së një karte invaliditeti dhe fshirjes nga sistemi të borxhit të mbartur. Sot OSHEE reagoi, duke pezulluar punonjësit e sektorit përgjegjës dhe cuar ata për ndjekje penale.Personi që shfaqet ne video, me inicialet E.V.është shoqëruar nga policia e shtetit, ndërsa drejtuesja dhe specialistja pranë shërbimit të klientit janë pezulluar.

 

 
Abuzimi i deputetit Bujar Cela dhe imuniteti “që i zgjeroi gardhin”.
Një qytetar nga Lushnja denoncon në “Stop” abuzimin që ka bërë i zgjedhuri socialist i këtij qyteti Bujar Cela.Duke shfrytëzuar imunitetin parlamentar, Cela ka zgjeruar gardhin e vilës me rreth 2.5 metra. Gazetari i Stop i drejtohet drejtorit të IKMT-së Shaqir Zhama, i cili thotë, se deputeti nuk ka leje, por nuk e ka të vështirë ta marrë atë.

Parkim në Tiranë?! Më lirë në privat
Stop ngriti zërin për moslejimin e parkimit pranë poliklinikës numër 9, afër 21 dhjetorit. Më pas tabela që ndalonte parkimin u hoq. Gazetarët e emisionit kanë vëzhguar dhe krahasuar tarifat e parkimit në disa parkime publike, që menaxhohen nga bashkia dhe në ato private. Rezultati?! Më lirë në privat se në hapësirën publike….

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *