STOP – EMISIONI 121 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 121

“Vende dhe popuj” nga Shqipëria
Një video e pazakontë me protagonist një kalë në qytetin e Elbasanit. Situata kaotike dhe aspak higjenike e tregtimit të produkteve në Shkodër.Në Kamëz rradhët e gjata që krijohen për të marrë ndihmën ekonomike, të kthejnë pas në kohën e para viteve 90.Një makinë policie “është katandisur” në pikën, kur duhet të tërhiqet. Edhe pse i rikonstruktuar, burgu 313 në Tiranë duket sërish i plasaritur.
 

Kopshti privat në Sauk, prindërit paguajnë, që t’u dhunohet fëmija 3-vjecar
Një prind i drejtohet emisionit “Stop” me dyshimin dhe denoncimin, se fëmija i tij vetëm 3-vjecar dhunohet fizikisht në kopsht. Gazetarët e programit investigojnë mbi rastin dhe sjellin videon e dhimbshme të keqtrajtimit të të miturit. Ngjarja ndodh në një kopsht privat në Sauk, ku prindërit paguajnë pët të marrë mbrapsht sjelljen barabare mbi fëmijët e tyre.
 

 
Rreziku nga qentë- 10 vjet burg për të zotët që shkelin ligjin.
Dy ditë më parë “Stop” trajtoi problematikën e rrezikut që na vjen nga qentë endacakë dhe ata pa maskë. Tashmë një projekt-ligj i ri, që pritet të miratohet brenda shtatorit parashikon sanksione për të zotët e qenve që nuk respektojnë ligjin.Drejtori i veterinarisë Edi Fero shpjegon,se drafti parashikon deri në 10 vjet burg për qytetarët që mbajnë qen të rracave të rrezikshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *