Stop-EMISIONI 113 (SEZONI 4) 5 shkurt 2019 Elbasan, gjyqtarja Fetahu, falsifikoi orgjinen e prones per perfitime! (05 shkurt 2019) – Stop
STOP

Stop-EMISIONI 113 (SEZONI 4) 5 shkurt 2019 Elbasan, gjyqtarja Fetahu, falsifikoi orgjinen e prones per perfitime! (05 shkurt 2019)

Besim Debrova denoncon në emisionin “Stop”, sesi “iu zhduk” toka prej 7 dynymësh, e trashëguar nga stërgjyshi, në qytetin e Elbasanit.Ai tregon, sesi u falsifikua origjina e pronës dhe u përfituan 25 dynymë tokë në mënyrë korruptive.Familja Bedhia u ndihmua nga gjyqtarja Pajtime Fetahu dhe zyrtari i hipotekës Agron Peza, për të marrë 25 dynymë tokë në mënyrë të padrejtë. Më pas, vëllezërit e Pajtime Fetahut, Arben dhe Arjan Kotollaku, kanë blerë 2 500 metra tokë me cmim nën vlerën e tregut.Qytetarët e Elbasanit e njohin tregun rëndom, si pronën e gjyqtares Fetahu. Na ana tjetër, avokati Spartak Ngjela, duke folur për rastin, thotë, se ka indicie për nisjen e hetimit penal.

Stop – Puthja mes klerikeve, qe beri xhiron e botes, dhe bashkejetesa jone fetare! (05 shkurt 2019)

Një puthje e Papës me Imamin islam në Abu Dabi ka bërë xhiron e mediave më të rëndësishme të botës. Në fakt, vlerën e bashkëjetesës fetare, e shpalosën në janar 2015 edhe klerikët shqiptarë, në manisfestimin e Parisit, pas masakrës në revistën satirike Charlie Hebdo.Freedom House ka nxjerrë raportin e përvitshëm dhe e klasifikon Shqipërinë në vendet pjesërisht të lira.

Stop – Skandali me shkollen “Skenderbej”, shkarkohet drejtoresha e DAR, Byzyka! (05 shkurt 2019)

Mbrëmë emisioni “Stop” transmetoi rastin e shkollës së mesme jo publike Skënderbej, që ishte mbyllur në shtator 2016, po vijonte aktivitetin, duke dhënë edhe diploma me vulën e drejtorisë arsimore në Tiranë dhe Ministrisë së Arsimit. Kjo e fundit ka shkarkuar menjëherë nga detyra drejtoreshën a DAR Tirana, Arjola Byzyka. Madje mësohet, se është ngritur një grup pune brenda Ministrisë së Arsimit, për t’i shkuar deri në fund kësaj cështjeje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *