STOP – 1 Shkurt 2018 EMISIONI 109 (SEZONI 3) – Stop
STOP

STOP – 1 Shkurt 2018 EMISIONI 109 (SEZONI 3)

“Mallkimi” i së enjtes dhe vjedhja spektakolare në supermarket.
Parlamenti u mblodh sot si cdo të enjte, por normaliteti zgjati vetëm pak minuta. Kryetari i kuvendit, Ruci, i ndërpreu fjalën dhe përjashtoi kreun e grupit demokrat Edmond Spaho dhe të gjithë të zgjedhurit e Partisë Demokratike bllokuna foltoren. Në këtë atmosferë dhe me fjalët halabak, hajdut e kriminel, u mbyll seanca plenare. Më pas transmetohet një video, ku shfaqet një qytetar, i cili pa iu dridhur qerpiku, vjedh për shtatë palë qejfe pije në supermarket, duke i fshehur në xhup.

OSHEE Ballsh, denoncoi vjedhjen nga ana e drejtorit, por u hodh në rrugë. 
Myqyrem Malaj ishte me detyrë shef operativ në OSHEE-në e Ballshit, deri ditën, kur denoncoi vjedhjen e 450 litrave vaj, nga ana e drejtorit Guri Nuhaj.Malaj shpjegon, se vaji përdoret për transformatorët e energjisë, por kur foli për këtë abuzim, u cua fillimisht faturues 50 km larg Ballshit. Por pasi njoftoi gjithë hallkat, që nga prokuroria, portali qeveritar e deri te krimi ekonomik, sot është i papunë.Në një bisedë të regjistruar, drejtori i OSHEE Ballsh, Guri Nuhaj, tregon mekanizmit, sesi duhet të fshihen gjurmët e vjedhjes. Ai thotë, se ka miq te krimi ekonomik i Fierit,e po kështu te portali i qeverisë dhe cështja do të mbyllet.

U hoq nga puna për bindje partiake, Stop zgjidh problemin e Dashamir Carës.
“Stop” transmetoi një ditë më parë rastin e heqjes nga puna të Dashamir Carës, me detyrë dezinfektor pranë ASHR-së Tiranë, pasi mori pjesë në mbledhjen e LSI-së Paskuqan.Një qytetar nga Durrësi, që kërkoi të mbetet anonim, i ka ofruar pagën e dy muajve kryefamiljarit Cara, ndërsa shumë kompani janë ofruar për ta sistemuar në punë atë. Ditët e fundvitit, një vajzë e vogël me emrin Igisa, i besoi emisionin “Stop” kursimet e saj, të mbledhura në një kasë për familje në nevojë. Këto para gazetarja e emisionit ua dha fëmijëve të familjes Noka, që la bunkerin, për një ambient më të përshtatshëm jetese.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *