STOP – EMISIONI 101 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 101

Si u zgjidh problemi i Sanijes, sanitarja-“bojaxhie” në shkollën e Kodër-Kasharit. 
“Stop” denoncoi disa ditë më parë se Lavdie Lleshi, sanitare gjithë jetën në shkollën “Mustafa Lleshi” në Kodër Kashar,  ishte emëruar bojaxhie. Ajo nuk pranoi të firmoste një kontratë të tillë absurde, duke rrezikuar të mbetej e papunë. Pas këmbënguljes nga stafi i emisionit, juristi thotë, se Lavdija është riemëruar, por do të punojë me kontratë “bojaxhie” dhe do të bëjë sanitare, dersa të krijohet mundësia e emëriit të saktë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *