Stop – Dyndje në urgjencën e pediatrisë, qytetarët me orë në rradhë për vizitë! (21 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Dyndje në urgjencën e pediatrisë, qytetarët me orë në rradhë për vizitë! (21 janar 2019)

Në urgjencën e pediatrisë prej ditësh ka patur një fluks qytetarësh, që kërkojnë ndihmë mjekësore për fëmijët e tyre në pikun e virozave. Shërbimi le për të dëshiruar dhe qytetarët shprehen, se presin me orë të tëra, derisa t’u mijë rradha për vizitë, edhe pse kanë shkuar për urgjencë.Kamera e “Stop” ka filmuar mënyrën, sesi merren mbetjet spitalore nga QSUT në mes të ditës dhe pas asnjë masë të posacme. Mbetjet mblidhen sikur të jenë plehrat e lagjes, edhe pse flitet për mbetje të rrezikshme.

Hide message history
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *