Stop-Dyluftimi Rama-Meta pas refuzimit për ministër të jashtëm Gent Cakaj!(11.01.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Dyluftimi Rama-Meta pas refuzimit për ministër të jashtëm Gent Cakaj!(11.01.2019)


Mes presidentit të republikës dhe kryeministrit të vendit u ashpërsuan sot tonet, pas refuzimit të kandidaturës për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Pas disa replikave në rrjetet sociale, kreu i shtetit iu drejtua parlamentit me një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor për aktivitetin e DSIK,institucion që e pajisi Cakajn me certifikatë sigurie brenda ditës, kur ky i fundit kishte punuar pa një të tillë për 7 muaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *