Stop-Brar, fshati 5 vite pa edukatore, Stop zgjidh problemin! (29.03.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Brar, fshati 5 vite pa edukatore, Stop zgjidh problemin! (29.03.2019)

Fshati Brar prej 5 vjetësh nuk ka një edukatore për fëmijët.Emisioni “Stop” është rikthyer në këtë fshat, ku prindër e fëmijë ankohen, se nuk ka kopsht. Drejtoresha e shkollës, brenda të cilës është dhe ambienti i kopshtit, Dorina Llalla, thotë, se salla e fëmijëve është gati, por nuk ka një vend në organikë.Pasi gazetarja e “Stop” u bën një ditë mësim fëmijëve, i drejtohet kreut të burimeve njerëzore në drejtorinë e kopshteve e cerdheve. Brikena Shehu pranon problemin dhe kontakton të gjitha kandidatet. Elvira Bytyci pranon të punojë edukatore në Brar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *