Stop – Bilisht, farmacite 4 muaj pa insuline, diabetiket luten per jete! (05 korrik 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Bilisht, farmacite 4 muaj pa insuline, diabetiket luten per jete! (05 korrik 2019)


Insulina është jetë për të gjithë të sëmurët me diabet.Por Astrit Bregu nga Bilishti është përballur me mosmarrjen e sasisë së duhur të insulinës nga farmacitë e Bilishtit.Në farmaci Astriti i kanë dhënë vetëm 2 sasi Novomix me rimbursim, nga 5 që ka nevojë. Për të tjerat i thonë, se duhet t’i blejë.Astriti tregon, se nuk e përballon dot blerjen, pasi jeton me kemp, por në farmacitë e Bilishtit, medikamenti në fjalë, mungon prej më shumë se 4 muajsh.Në farmaci dhe spital e pranojnë këtë problem, por thonë, se përgjegjësia nuk është e tyrja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *