Stop-Betimet ne parlament dhe protesta jashte tij, parlamenti behetesh 99-esh.(28.03.2019) – Stop
KLIPET, POLITIKA ALLA “STOP”

Stop-Betimet ne parlament dhe protesta jashte tij, parlamenti behetesh 99-esh.(28.03.2019)

Ditën e sotme u mbajt sërish seanca e rradhës e parlamentit, ndërsa jashtë kuvendit opozita ka vijuar ritualin e protestave.Numri i deputetëve ka arritur në 99, duke kaluar cdo shumicë për cdo lloj votimi, ligji, kushtetute apo presidenti.Nga ana tjetër, tubuesit hodhën sërish tymuese dhe u shtynë fizikisht me forcat policore. Pasi u shpërndanë, një pjesë e tyre u ndalën para Ministrisë së Brendshme, ku spërkatën me bojë të zezë fasadën e ministrisë. Më pas cdo gjë u mbyll me fjalën e Bashës në oborrin e selisë së PD-së.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *